Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [188]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Володимир – Волинському історичному музею присвоєно ім’я Омеляна Дверницького

Володимир – Волинському історичному музею присвоєно ім’я Омеляна Дверницького

На сесії Володимир – Волинської міської ради було прийнято рішення про присвоєння одному із найстаріших музеїв України – Володимир – Волинському історичному музею імені свого засновника - Омеляна Дверницького повідомляє Volynlife.com. Відповідне рішення  депутати міської ради підтримали одноголосно.

Дверницький Омелян Миколайович (1838 — 1906).

Власник маєтку у Будятичах. На той час село стало осередком з вивчення Волині. Археолог, голова братства св. Володимира у Володимирі-Волинському, перший голова Ради братства і хранитель давньосховища.

Він був основоположником Давньосховища святого Володимира – першого  на Волині, Володимир-Волинського музею, який розпочав свою роботу у 1887 році. У ті роки в Давньосховищі зберігалося майже шістсот предметів старовини.

О. Дверницький підготував «Краткую опись» пам'яток давньосховища. Є автором публікацій з історії та археології Волині: Дверницкий Е. Н. Краткая опись предметов, находящихся в Древлехранилище православного Свято-Владимирского братства в г. Владимире-Волынском.- Киев, 1892.

Дверницкий Е. Н. Археологические исследования в г. Владимире- Волынском и его окрестностях.- Киевская старина, 1887. № 1. с.36-50.

Дверницкий Е. Н. Памятники древнего православия в г. Владимире-Волынском.- Киев, 1889.65с.[23]


Омелян Дверницький був ініціатором відбудови Успенського собору. Перший почесний громадянин Володимра–Волинського. Похований біля північної стіни Успенського собору у Володимирі - Волинському.

Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (16.11.2014)
Переглядів: 447 | Теги: Володимир – Волинському історичному | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: